Menu

SSS

Sizler tarafından bizlere en çok sorulan soruların bir kısmını sizler için derledik. Daha ayrıntılı bilgiler içeren makalelerimizi okumak için bloğumuzu ziyaret ediniz. Sağlıkla kalın…

Sindirim problemi olan, bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyen 18 yaş üstü erişkinler içindir. Sindirim ve bağışıklık sistemi yanında allerjik hastalıklar, karaciğer hastalıkları, mide problemleri, diş eti problemleri, cilt hastalıkları, akne tedavisi, iltihabi bağırsak hastalıkları, kolestrolü düşürmek, kanserle savaş, gıda kaynaklı hastalıklar gibi problemlerde de geniş kullanım alanı mevcuttur. Altı çeşit mikroorganizma yanında 5.75 milyar spor mikroorganizma içeren ürünümüz mide asitinden etkilenmeden bağırsağa sağlıklı bir şekilde ulaşır. Bu sayede standart probiyotiklere göre 10 – 15 kat sağlıklı biyolojik cevap oluşturur. Ürünümüz Amerika Birleşik Devletlerinde FDA tarafınca sürekli denetlenen tesislerde cGMP standartlarına uygun şekilde gelişmiş laboratuvar şartlarında üretilmiştir.
Normal bağırsak dengesi, sağlıklı beslenmeyle, alkol tüketiminden uzak durarak korunabilir. Ayrıca, ani sıcaklık dalgalanmalarından kaçınmak da gerekir.
Bağırsak florası dengesizliği işaretlerinin gelişmesi (karın ağrısı, karında şişlik, ishal ve diğer bağırsak problemleri) veya bağırsak florasını olumsuz etkileyen antibakteriyel tedavi durumunda, fizyolojik dengenin yenilenmesine probiyotikler yardımcı olabilir.
Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.
Antibakteriyel ilaçlar, bağırsak florasının fizyolojik dengesini etkileyebilir. Gerçekte, enfeksiyona neden olan bakterilere karşı etkisine ek olarak, antibakteriyel ilaçlar aynı zamanda “iyi” ve “kötü” bakteriler arasındaki dengeyi kötü bakterilerin lehine olacak şekilde bozarak bağırsak florasını etkiler. Bu durum, ishal, karında şişlik, karın ağrısı, karında ağırlık hissi gibi bozukluklarla kendini gösterir. Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.
Probiyotikler sindirim sisteminde bulunan, vücudun besinleriden faydalanma fonksiyonunu destekleyen ve infeksiyonlar ile savaşan bakterilerdir. Cildiniz ve sindirim sisteminiz 2000 çeşit bakteri barındırmaktadır. Probiyotiklerin faydaları immun sistemi ve sindirim sistemini desteklemenin yanısıra güzel bir cilde sahip olmanıza da katkı sağlamasıdır. Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.
Çocuklar da dahil olmak üzere birçok insan antibiyotik kullanımı, klorlu ve florürlü su kullanımı, yüksel karbonhidratlı diyetler, antibiyotik kalıntıları içeren et ve süt gibi gıdalar nedeniyle probiyotik desteğine ihtiyaç duymaktadırlar (Maalesef bu kimyasallar sindirim sistemimizdeki faydalı bakterileri öldürüyorlar). Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Daha çok ekşili gıdalar tüketin. İçerdikleri asitik bileşikler sonucunda vücudunuzda belirli bir Ph değeri oluşturup probiyotik bakterilerin gelişimine destek sağlarlar.
 • Probiyotik içeren gıdalar tüketin.
 • Vücudunuzdaki probiyotikleri besleyin. Diyetinize kaliteli lif eklemek probiyotiklerin vücudunuzda artmasına neden olabilir.
 • Kaliteli bir probiyotik gıda takviyesi alın.

Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Bacillus subtilis toprakta bulunan, hayvan ve insan bağırsaklarında da bulunan spor oluşturan gram(+) bir bakteridir. B. Subtilis sert çevre koşullarında bile hayatta kalabilir. B.subtilis antibiyotiklerin yaygınlaştığı 1950’li yıllardan önce gastrointestinal sistem ve üriner sistem enfeksiyonlarında bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi ile kullanılmaktaydı. Diğer yandan B. Subtilis hayvancılık ve tavukçuluk sektörlerinde antibiyotik alternatifi olarak halen kullanılmaktadır. Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİK BAKTERİ OLARAK KULLANILAN BACİLLUS SUBTİLİS FAYDALARI isimli yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Gerçekten ishal mi?. İnsanların çoğu sulu şekilde ishal yapmayı ishalim var olarak algılamaktadır. Gerçekten günde 3’den fazla ve bol miktarda sulu dışkılama var ise ishaliniz olduğunuz söyleyebilirsiniz. İnsanların çoğu stres anında veya yemeklerden hemen sonra olan normal karakterde dışkılamayı ishal olarak düşünmekte ve doktorlara başvurmaktadırlar.
 • Beslenmeniz uygun mu?. Çok fazla tatlandırıcı kullananlarda, çok fazla şekerli sakız tüketenlerde (içerisindeki tatlandırıcılara bağlı), çok fazla şekerli gıda tüketenlerde osmotik nedenle yani içerisindeki maddelerin bağırsak lümenine su çekmesine bağlı ishal çok görülür. Böyle bir beslenme alışkanlığınız varsa değiştirin.
 • Dışkıda kan var mı?, kilo kaybı var mı?. Dışkıda kan varsa mukozal hasara bağlı veya bağırsakta polip,kanser varlığı gibi bir ishal nedeni düşündürür.

Detayli bilgi için bloğumuzdaki KRONİK İSHAL isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

 • Bacillus Subtilis:En önemli özelliği spor oluşturması ve sürekli kendisini yenilemesidir. Diyette yağların ve kompleks karbonhidratların sindirilmesine yardımcı olur. Bağırsak bariyerini geliştirir ve bağışıklık sistemini destekler. Salmonella ve Escherichia coli gibi zararlı bakterilerinin gelişimini baskılar. Form oluşturan yapısı, probiyotiğin mide asitinden etkilenmeden bağırsağa geçmesine sağlar.
 • Lactobacillus Rhamnosus:Solunum ve üriner sistem enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur. Cilt sağlığına katkıda bulunur. Stres hormonlarını azaltarak kaygıyı azaltır. Kendisinin ve diğer probiyotik bakterilerin mide asitinden etkilenmeden bağırsağa geçişine yardımcı olur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağırsaktaki zararlı bakterileri ortadan kaldırır.
 • Lactobacillus Casei:İmmun sistemi güçlendirme ve Helicobacter Pylori tedavisine katkıda bulunur. Sindirim sistemi pH’sını düşürür. Bağırsaklar için anti-inflamatuar etki yaparak crohn hastalığı gibi hastalıkların tedavisine katkıda bulunur.
 • Bifidobacterium Longum:Karaciğer fonksiyonlarını destekler. İltihap baskılayıcı etkileri vardır. Mevsimsel allerjilerin kontrolüne katkıda bulunur. Kemik sağlığını destekler, kolesterol seviyesinin düşürülmesinde faydaları bulunur.
 • Lactobacillus Acidophilus:Gaz ve şişkinliği azaltır. Laktoz intolerasını minimuma düşürür. Mantar ve idrar yolu enfeksiyonunlarının tekrar sıklığının azalmasına ya da tekrar etmemesine katkıda bulunur. Bağışıklık ve solunum sistemi fonsiyonlarının arttırılmasına katkıda bulunur. Huzursuz bağırsak sendromunun tedavisinde çok etkilidir.
 • Lactobacillus Plantarum:Huzursuz bağırsak sendromu, crohn hastalığı ve kolit semptomlarının hafiflemesine katkıda bulunur. Kötü kolesterol seviyelerininin düşürülmesine yardımcıdır.
 • Bifidobacterium Breve:Bağırsak florasının düzenlenmesinde ve zararlı bakterilerinin azaltılmasında faydalıdır. Huzursuz bağırsak sendromu belirtilerini, gaz, şiddetli şişkinlik, ishalin tedavisine katkı sağlar.

Detayli bilgi için bloğumuzdaki PROBİYOTİKLER isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Dahası da var. En iyi materyaller kullanılarak üretilmekte. Örneğin çinko içeriğimizi onaydan geçirirken eşlik eden madde, normal piyasadaki olanlardan 3 kat fazla emilimi arttırdığı için mevzuat sıkıntısı yaşadı. Bilimsel veriler eşliğinde kabul ettirmek zorunda kaldık. GASTROCARE ailesi olarak en iyiyi insanımızla buluşturarak, yaşam kalitesini yükseltme birincil önceliğimizdir.

Multivitaminimiz insan sağlığınını ve yaşam kalitesini yükseltmeye destek olmak için üretildi.

 • Enerji seviyesinin belirgin artışına katkı
 • Daha güçlü saç ve tırnaklar
 • Daha parlak bir zihin
 • Kaygı düzeyinde azalma
 • Kalsyum, magnezyum , fosfor, D vitamini ve benzersiz mineral takviyesi ile daha güçlü kaslar ve kemikler
 • Daha kaliteli bir uyku
 • Benzersiz lif, probiyotik ve bitki bazlı enzim karışımı ile daha sağlıklı bir sindirim sistemi ve bağışıklık sistemi

Evet. Crossfit ‘de göre highintensitytraining ( yüksek yoğunluklu antrenman) yaparak, normal sporculara göre daha kondüsyonlu olmak amaç , daha atletik ve yağsız bir görünüme sahip olmak kazançtır. Multivitaminimiz amacınıza kalsyum, magnezyum , fosfor, C ve D vitamini içeriği ile kas ve kemiklerinize katkıda bulunurken, B kompleks ve spirulina içeriği ile performans artışına katkıda bulunurken, hedef olan yağsız vücut kitlesine de yeşil çay, yoğun fiber ve probiyotik içeriği ile destek olmaktadır. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ürünümüzü kesinlikle kullanabilirsiniz. Herhangi bir ilaç etkileşimi yoktur. Alacağınız vitaminlere ek olarak , içerdiği antiinflamatuar meyve ve sebze içeriği, probiyotikler ile romatizmanızın kontrolüne de katkıda bulunacaktır.

Multivitaminimiz içerdiği lif, bitki bazlı sindirim enzimleri ve probiyotikler ile mide sindirim problemlerine yol açmamakta, hatta şişkinlik ve kabızlık gibi sorunu olanlarında da şikayetlerinin gerilemesine katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda B kompleks vitaminler sonrasında olan ağıza kötü koku gelmesi gibi etkiler de beklenmemektedir.